MENU
ABOUT US
ABOUT US
Sapanca Çayır Çimen Otel

Şehirden uzaklaşmanın doğru adresi!

  2014 yılında küçük bir fikir ile başlayıp, 2015 yılında hayalden gerçeğe dönüşen bir hikaye… Şehir hayatının stresini, yorgunluğunu atmak için bir kaçamak, ruhunuzu dinlendirmek için uzun soluklu bir tatil. Kısaca ruhunuza  iyi  gelecek herşey… 

Şimdi ayakkabılarınızı çıkarıp çimlere basma zamanı… 

Sapanca Çayır Çimen Otel

PEKİ BİZ KİMİZ

Kalabalık aileler bilirler; otellerde aile odaları genelde çok azdır, her zaman denk gelmez. Çocukların ayrı odalarda olması hep bir kuruntu verir anne-babalara. 

Günümüzde şehir hayatının temposu içerisinde; çocukların doğadan uzak büyümeleri, domatesin markette yetiştiğini sanmaları da bizi üzüyordu. 

Böylelikle 2014 yılında çıkan; ailelerin beraber tatil yapıp, doğa ile buluşmalarını sağlayabilecek bir otel fikri 2015 yılında Sapanca Çayır Çimen Tatil Evleri ile  hayat buldu. 

(2022 yılında Turizm Bakanlığı’na bağlanmamız ile Sapanca Çayır Çimen Otel olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. )

Sapanca Çayır Çimen Otel

Ev Ortamında Otel Konforu

Şirin Sapanca’mızın Kırkpınar beldesinde yer alan otelimizden her yere çok kolay ulaşabilirsiniz. Yürüme mesafesinde çeşitli restoranlar mevcuttur. Kafeleri ile meşhur Bağdat Caddesi 10 dk yürüyüş mesafesindedir. Eczane, manav, kasap, market  gibi  her an ihtiyaç duyulabilecek yerler de yine yürüyerek ulaşabileceğiniz mesafededir. Otelimizden yürüyüş yaparak Kırkpınar sahiline 10 dk da inebilirsiniz.

Tesisimizde çocuklar için yüzme havuzu ve yeşil alan içinde çocuk parkı mevcuttur. Geniş bir araziye sahip tesisimizde meyve bahçemiz ve küçük bir sebzeliğimiz vardır. 

Yeşil alanımızda yer alan barbekü alanında barbekü partisi yapabilir, akşamları ateş çukurunun başında keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Sapanca Çayır Çimen Otel

Sapanca ve Çayır Çimen Otel Nerededir?

Sakarya iline bağlı Sapanca ilçemiz;

İstanbul’a 138 km, 

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına 100 km,

Sakarya Arifiye Otogarına 18 km,

Sapanca Tren İstasyonuna 5 km,

Kartepe kayak merkezine 21 km

Sapanca ilçe hastanesine 3,5 km mesafededir.